Co to takiego jest metalurgia?

Metalurgia jest sztuką i nauką, która zajmuje się wydobywaniem metali z ich rud, stopem i oczyszczeniem metalu aby przeistoczyć go w pożyteczny przedmiot. Zajmuje się również badaniami metali, ich właściwości fizycznych i chemicznych, struktury atomowej i sposobu wytwarzania stopu.

Istnieją dwa kroki wydobywania metalu z rudy: obejmuje przetwarzanie minerałów oraz procesy metalurgiczne. Podczas przeróbki minerałów kruszy się elementy pochodzące z rudy. Podczas procesu hutniczego stwarza się stop, który można spożytkować w bardziej przydatnej postaci.

Metalurgia wykorzystuje niektóre metody inżynierii chemicznej budowy metali. Istnieją dwa decydujące etapy produkcji metalu. Pierwszy z nich to wytwarzanie metalu z rudy, a drugi przetwarzanie go.

Metalurgia związana jest z obróbką termiczną i mechaniczną, wytwarzaniem i zachowaniem sposobnych właściwości metali. Proces ekstrakcji metalu będzie zależeć od złożoności kombinacji substancji znajdujących się w rudzie. Na przykład srebro i złoto rozwadnia się w rtęci, wobec tego ta będzie służyć do wyodrębniania metali szlachetnych. Innym sposobem na wyodrębnienie różnych substancji jest obróbka zwaną procesem cyjanku. Reakcje chemiczne stosuje się do oddzielenia metali od innych pierwiastków.

Elektrometalurgia użytkuje elektrolizy do oddzielania od siebie różnych minerałów. Hydrometalurgia {zwana|nazywana inaczej ługowaniem. Używa selektywne mieszanki. Pirometalurgia wykorzystuje zaś roztworów do obróbki termicznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Metalurgia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.